Doskonalimy swoje umiejętności obserwowania i eksperymentowania podczas comiesięcznych zajęć z cyklu "Akademia Bystrzaków". Zakładamy na nich prawdziwe fartuchy laboratoryjne i okulary ochronne i zamieniamy się w prawdziwych naukowców. Nigdy nie wiadomo, co zaraz odkryjemy. Może zrobimy piłeczkę polimerową, mydełko, sprawdzimy zasolenie Bałtyku? Kto wie? Jedno jest pewne - z każdych zajęć wychodzimy bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności. Eksperymentowanie to świetna zabawa!

Dnia 6 grudnia świętowaliśmy w naszym przedszkolu mikołajki. Specjalny występ dla wszystkich dzieci przygotowały dzieci z grupy "Kangurki". Odwiedził nas również prawdziwy Św. Mikołaj i wręczył nam wspaniałe prezenty. Zaśpiewaliśmy mu radosną mikołajkową piosenkę i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również o nas nie zapomni. Do zobaczenia Św. Mikołaju! Na pewno będziemy grzeczni!

Dnia 08.11.2019 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola elegancko ubrane. Dzieci z grupy "Sowy" przygotowały dla wszystkich wspaniały występ patriotyczny. Wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Państwowy. Mieliśmy również niezwykłych gości, którzy uświetnili nasze świętowanie. Przybyli do nas przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Wszyscy byliśmy bardzo wzruszeni, zarówno występem, jak i przemową naszych gości. Mamy nadzieję, że zobaczymy się z nimi również za rok!

W naszym przedszkolu dzieci raz w miesiącu korzystają z zajęć z I pomocy przedmedycznej. Utrwalają wiedzę na temat numerów alarmowych, zasad pomagania osobom poszkodowanym przytomnym i nieprzytomnym. Praktycznie opanowują umiejętność wykonywania masażu serca oraz sztucznego oddychania. Nawet najmłodsi świetnie sobie z tym radzą! Mogli to udowodnić dnia 16 października 2019 r. podczas bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy.