Październikowe wyzwania Technikoludków!😊

Przedszkolaki bardzo chętnie realizują kolejne zadania projektowe. Zajęcia z wykorzystaniem najnowszych technologii wzbudzają u dzieci mnóstwo pozytywnych emocji, a dla nauczycieli stwarzają nowe możliwości. 

 

Zobaczcie sami, co fajnego się u nas działo przez ostatni miesiąc. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

 

 

ü Grupa 4-latki „Króliczki” zaprosiła dzieci na seans do „kina” z wykorzystaniem rzutnika. Było wszystko jak należy: kasa kinowa, bilety, oznaczone miejsca, duży ekran i jeszcze większe uśmiechy widzów.

 

 

 

ü W grupie 4,5-latki „Gumisie” odbyły się zajęcia z wykorzystaniem aplikacji na telefon: Quiver, Jesienne liście 3D oraz Memory jesień. Uśmiechy dzieci – bezcenne!:)

 

 

 

 

 

 

ü Grupa 6-latki „Puchatki” także „ożywiła” swoje jesienne kolorowanki używając aplikacji Quiver. Zabawa wywołała efekt WOW!:)

 

 

 

ü W najstarszych grupach przedszkolnych - „Sowy”, „Puchatki” – odbyły się zajęcia „Jesienne zabawy w kodowanie” z wykorzystaniem maty do kodowania. Zajęcia te zorganizowane były w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (EU Code Week 2020), co potwierdzają otrzymane certyfikaty. Podczas zabaw z matą, dzieci zaprowadziły leśne zwierzęta do domów oraz odkodowały „magiczny” obrazek.

 

 

 

 

 

 

Drodzy Rodzice, kochane Przedszkolaki!

 

 

Chcielibyśmy w tym roku przedszkolnym zabrać Was w podróż do świata nauki i techniki.

 

Nasza placówka przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Technikoludek, czyli Przedszkolak w świecie technologii”. Jest to odpowiedź na realizację jednego z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021, a mianowicie „Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych”. Organizatorem projektu jest Przedszkole nr 41 w Rybniku. 

 

 

 

Co miesiąc wyznaczona grupa przedszkolna będzie realizować jedno z zadań projektowych, których efekty będą mogli Państwo zobaczyć na stronie internetowej przedszkola w zakładce TECHNIKOLUDEK. Znajdą tu Państwo również ciekawe informacje na temat nowoczesnych technologii i przydatne linki do stron na temat odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z zasobów technicznych.

 

Za nami wrześniowe działania:

We współpracy z rodzicami „Puchatków” i „Biedronek” stworzyliśmy kącik technologiczny pełen starych sprzętów technicznych umieszczony na I piętrze. Jest on dostępny dla wszystkich Przedszkolaków. Kącik okazał się świetnym pretekstem do swobodnych rozmów nt. rozwoju technologii wśród dzieci, miejscem nowych doświadczeń podczas manipulowania eksponatami oraz wspomnień dla starszego pokolenia.;)

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Ponadto na tablicy informacyjnej dla rodziców w holu dolnym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące bezpiecznego korzystania przez dzieci z najnowszych technologii. Poniżej zamieszczamy również przydatne linki do stron poruszających kwestie bezpieczeństwa w Internecie i przeciwdziałania uzależnieniom dzieci od mediów:

1.  http://mamatatatablet.pl/,

2. https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/

3. https://www.youtube.com/watch?v=pfG-D6m2_SU

4. https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci,

5. https://sieciaki.pl/

6. http://www.necio.pl/...

 

 

Zachęcamy do śledzenia strony przedszkola i informacji dotyczących projektu „Technikoludek”. Do zobaczenia niedługo!:)