Drodzy Rodzice, kochane Przedszkolaki!

 

 

Chcielibyśmy w tym roku przedszkolnym zabrać Was w podróż do świata nauki i techniki.

 

Nasza placówka przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Technikoludek, czyli Przedszkolak w świecie technologii”. Jest to odpowiedź na realizację jednego z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021, a mianowicie „Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych”. Organizatorem projektu jest Przedszkole nr 41 w Rybniku. 

 

 

 

Co miesiąc wyznaczona grupa przedszkolna będzie realizować jedno z zadań projektowych, których efekty będą mogli Państwo zobaczyć na stronie internetowej przedszkola w zakładce TECHNIKOLUDEK. Znajdą tu Państwo również ciekawe informacje na temat nowoczesnych technologii i przydatne linki do stron na temat odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z zasobów technicznych.

 

Za nami wrześniowe działania:

We współpracy z rodzicami „Puchatków” i „Biedronek” stworzyliśmy kącik technologiczny pełen starych sprzętów technicznych umieszczony na I piętrze. Jest on dostępny dla wszystkich Przedszkolaków. Kącik okazał się świetnym pretekstem do swobodnych rozmów nt. rozwoju technologii wśród dzieci, miejscem nowych doświadczeń podczas manipulowania eksponatami oraz wspomnień dla starszego pokolenia.;)

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Ponadto na tablicy informacyjnej dla rodziców w holu dolnym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące bezpiecznego korzystania przez dzieci z najnowszych technologii. Poniżej zamieszczamy również przydatne linki do stron poruszających kwestie bezpieczeństwa w Internecie i przeciwdziałania uzależnieniom dzieci od mediów:

1.  http://mamatatatablet.pl/,

2. https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/

3. https://www.youtube.com/watch?v=pfG-D6m2_SU

4. https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci,

5. https://sieciaki.pl/

6. http://www.necio.pl/...

 

 

Zachęcamy do śledzenia strony przedszkola i informacji dotyczących projektu „Technikoludek”. Do zobaczenia niedługo!:)