4-LATKI „KANGURKI”

To my, dzieciaki łobuziaki z grupy 4-latków „Kangurków”. Tworzymy wspaniałą, 25 osobową, pełną energii i chęci do zabawy ekipę. Razem z naszymi paniami, p. Kasią, p. Basią i p. Danką wspólnie bawimy się, poznajemy nowe rzeczy, jeździmy na wycieczki i odkrywamy tajemnice przyrody. Część z nas znała się już z grupy Króliczków, a część przyszła do naszego przedszkola po raz pierwszy. Szybko nawiązały się nowe przyjaźnie i już po kilku dniach wszyscy czuliśmy się dobrze w nowej grupie. Co prawda niekiedy jeszcze poleci łezka tęsknoty za rodzicami, ale panie szybko osuszają ją chusteczką, przytulasem i buziakiem.

Dla nas bardzo ważnymi wydarzeniami są za każdym razem urodziny naszych kolegów. Przygotowujemy wówczas specjalny album urodzinowy, śpiewamy sto lat i składamy wyjątkowe dla solenizanta życzenia.

 

Naszym ulubionym zajęciem jest rysowanie. Gdyby tak zebrać wszystkie wykonane przez nas obrazki chyba można by było wykleić nimi ściany całego przedszkola :) . Lubimy też budowanie z klocków, jazdę dużymi autami, uczymy się grac w warcaby i domino. Układamy puzzle i mozaiki. W kąciku lalek urządzamy przyjęcia przy kawce ;).

Codziennie do naszej grupy przychodzi Pani Annstella ze swoją towarzyszką Żabką Emmą i razem uczą nas języka angielskiego. Przy zabawie i piosenkach poznawanie nowego języka jest bardzo przyjemne.
Raz w miesiącu poznajemy zasady udzielania pierwszej pomocy. Wiemy, że nasza szybka reakcja może uratować czyjeś życie i dlatego bardzo przykładamy się do prawidłowego wykonywana ćwiczeń pod okiem ratowników medycznych.

Mamy również zajęcia taneczne i rytmikę
Nasza grupa ma przed sobą specjalne zadania. Pani Kasia, główna trenerka sportowa naszego przedszkola czuwa nad naszą kondycją i sprawnością fizyczną. Pani Basia zapoznaje nas natomiast z kulturą i tradycjami naszego regionu – Kociewia. Słuchamy i śpiewamy po kociewsku, przygotowujemy kociewskie frykasy :). Urządziliśmy regionalne Andrzejki i wigilię grupową.

Prawdziwym wyzwaniem było dla nas przygotowanie przedstawienia na powitanie świętego Mikołaja. Sporo z nas jeszcze nigdy nie występowało na scenie przed publicznością. A tu jeszcze miał przyjść TAKI GOŚĆ! Ale występ się udał.

Jeszcze lepiej wypadł ten, gdzie najważniejszymi gośćmi byli nasi Dziadkowie i Babcie, dla których przygotowaliśmy niezwykłą podróż przez świat z piosenką i tańcem, a nasze mamusie przygotowały dla nich słodki poczęstunek.
Mimo, ze jesteśmy dopiero 4-latkami wypełniamy dzielnie powierzone zadania takich jak dyżury przy stolikach i w łazience, porządkowanie zabawek i wzajemna pomaganie sobie w trudnych sytuacjach.

Bardzo lubimy przychodzić do przedszkola, a każdy dzień jest dla nas fantastyczną przygodą.