Drodzy Rodzice!

Poniżej znajdą Państwo link do propozycji ubezpieczenia dziecka. Jeżeli są Państwo zainteresowani szczegółami oferty, prosimy o kontakt z sekretariatem przedszkola.

Drodzy Rodzice!

Prosimy, aby dzieci uczęszczające do przedszkola w lipcu 2020 r. przyniosły do swojej sali grupowej worek z rzeczami na przebranie - schowają go do swojej szuflady w sali. Prosimy, aby codziennie rano w domu nasmarować dzieci kremem przeciwsłonecznym z wysokim filtrem ochronnym - opakowanie z kremem nie może zostać w szatni. Prosimy również, aby dzieci codziennie miały w przedszkolu czapkę ochronną z daszkiem. Jedynie dzieci, które potrafią samodzielnie założyć chustkę ochronną na głowę, mogą ją mieć zamiast czapki. Przypominamy, że do odwołania w przedszkolu dzieci nie myją zębów i nie śpią na leżakach. W razie jakichkowliek pytań prosimy o kontakt z sekretariatem przedszkola. Do zobaczenia w lipcu!

Kochane Przedszkolaki!

Pragniemy Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka! Bardzo za Wami tęsknimy i mamy nadzieję, że wkrótce się znowu spotkamy. Przygotowaliśmy dla Was filmik z naszymi życzeniami, dostępny pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=fZKcP7fqsRU&feature=share&fbclid=IwAR0vNYhr82xnA6h3MeJw8ddv0ABcfrh4e-gq7Ka3epkhxRepNgg4Au2NIYk

Moc życzeń dla Was wszystkich! Pozdrawiamy serdecznie!

 

Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola nr 8

Minister Edukacji Narodowej Pan Dariusz Piontkowski ogłosił dzisiaj (tj. 24.04.2020 r.) dalsze zawieszenie działalności przedszkola. Przedszkole pozostanie zamknięte do dnia 24 maja 2020 r. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na stronie internetowej przedszkola oraz na stronie przedszkola na Facebooku "Wesoła Ósemka". W dalszym ciągu będzie kontynuowane zdalne nauczanie. Materiały do pracy z dziećmi będą Państwu dostarczane na grupach na Facebooku oraz na przedszkolnej stronie na Facebooku "Wesoła Ósemka". W razie jakichkolwiek pytań sekretariat przedszkola jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 14.00. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i osobistego.

SZANOWNI RODZICE!

Uprzejmie informujemy, że jeśli po Świętach Wielkanocnych dzieci wrócą do przedszkola, otrzymacie Państwo informację dotyczącą płatności za pobyt dziecka w przedszkolu od dnia 14.04.2020 r. do dnia 30.04.2020 r.tj. za 13 dni roboczych.

W naliczeniu uwzględnione będą odpisy za miesiąc marzec 2020 r. Termin płatności za przedszkole zostanie przedłużony do dnia 24.04.2020 r.

W okolicznościach, gdy dzieci nie wrócą w wyżej podanym czasie do przedszkola, ze względu na zagrożenie wystąpienia zakażenia koronawirusem, opłata naliczona zostanie od dnia, w którym przedszkole będzie otwarte. Odpis za miesiąc marzec 2020 r. zostanie uwzględniony w miesiącu, w którym dzieci wrócą do placówki.

POZDRAWIAMY SERDECZNIE!

Ministerstwo Edukacji Narodowej za pośrednictwem Kuratorium Oświaty przesyła poradnik:

Rodzicu!

Wykorzystaj czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, na większe usamodzielnienie swojego dziecka – oczekuj od niego większej pomocy przy codziennych czynnościach w domu np. podczas przygotowania posiłków, sprzątania, czy nawet podczas wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem się, przygotowaniem do snu, w których bardzo często, z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane. Wykorzystaj pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim, na różnorodne tematy. W ten sposób będziesz wzbogacał słownictwo swojego dziecka. Znajdź czas na czytanie dzieciom i z dziećmi. Korzystaj z edukacyjnych programów telewizyjnych, zaproponuj dziecku gry planszowe czy zabawy i gry zręcznościowe.

Korzystaj z porad i propozycji nauczyciela. Nie unikaj kontaktu z nim. Pytaj o wszystko i dziel się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi dziecka. W sytuacji zawieszenia pracy przedszkoli i szkół, to na Tobie i nauczycielu spoczywa odpowiedzialność za edukowanie dziecka i stwarzanie mu warunków do wszechstronnego rozwoju.

Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpiecznie i swobodnie w swojej aktywności. Powinno także ruszać się i wykonywać wiele prostych ćwiczeń gimnastycznych.

 

Dyrekcja i nauczycielki Przedszkola nr 8 również dołączają się do tych porad i życzymy powodzenia.

Drodzy Rodzice!

Rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół i przedszkoli w całym kraju. Ma to pomóc opanować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Przedszkole zostanie zamknięte w dniach 16.03.2020 r. - 26.04.2020 r. O wszelkich zmianach dotyczących otwarcia przedszkola będziemy Państwa informować na stronie internetowej przedszkola, na stronie Facebooka "Wesoła Ósemka" oraz informacjami zamieszczanymi na drzwiach przedszkola.

Zgodnie z zapisem specustawy Rodzice mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy dla dzieci do lat 8 (Wzór oświadczenia można pobrać na stronie internetowej ZUS).

Wszelkie informacje będziemy przekazywali Państwu na bieżąco.

 

Dyrekcja przedszkola

Jolanta Jank

POBIERANIE I ZDAWANIE WNIOSKÓW NA NOWY ROK SZKOLNY 2020/2021
OD 2 MARCA DO 16 MARCA
W GODZ. OD 8:15 - 15:30
W KANCELARII PRZEDSZKOLA.